Maand: december 2025

Grote clubactie

De grote clubactie is al even ten einde maar onze winnaars hebben hun prijs afgelopen week mogen ontvangen!

De top drie jeugdleden zijn:

  1. Noëlle J5 (81 loten)
  2. Makar J15 (72 loten)
  3. Lars J9 (60 loten)
    Onwijs knap en goed gedaan! 👏

Iedereen bedankt voor je inzet!

Inventarisatie 80 jaar Sparta Zwolle

Als het goed is, staat zaterdag 25 april al groot in jullie agenda! Omdat we het jubileum groots willen vieren, zijn we op zoek naar extra helpende handen en archiefmateriaal uit de afgelopen 80 jaar.

Om alles overzichtelijk te verzamelen, hebben we een korte Google Forms gemaakt.

🤝🏻Wil je meehelpen voor, tijdens of na het jubileum?

📚Of heb je thuis nog mooi archiefmateriaal voor het jubileummagazine of voor onze ‘memory lane’?

 Geef het aan via deze link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSetcM9dTaIarrRt_4vmTWpNcEm15fPs1Lupl_g7OAtLwF6Ysg/viewform?usp=sharing&ouid=116661585170020523444

Alvast bedankt voor jullie hulp!

Davina & Rowie

Strijdlustig Sparta sluit jaar in mineur af

Sparta streed in de laatste wedstrijd van het jaar lang mee voor de overwinning, maar de ploeg van Henco Pullen kreeg net niet genoeg vat op KIOS. In de slotminuten deelde het achttal uit Ruinerwold de beslissende slag uit: 20-23.

 Na de knappe overwinning op Heerenveen was Sparta getergd ook KIOS een pootje te lichten. De thuisploeg had nog een appeltje te schillen met de groen-zwarte formatie. De Zwollenaren gingen op het veld tweemaal onderuit tegen de ploeg uit Ruinerwold.

 Het tweede gaf het goede voorbeeld tegen KIOS 2. Beide ploegen maakten er een spannende wedstrijd van, maar Sparta ging met de overwinning aan de haal: 16-15.

 In het Victorium zette KIOS direct de toon, na de 0-2 was het binnen vijf minuten 1-3. Het tot dan toe onzichtbare Sparta kwam beter in de wedstrijd. Na de 3-3 pakte de thuisploeg zelfs een voorsprong. Dankzij een weergaloze no-look pass van Jeroen, zette Rick de 5-3 op het scorebord. Nadat KIOS ditmaal weer egaliseerde, volgden de scores elkaar om en om. Bij rust was het 8-8.

 De bezoekers namen na de pauze het initiatief. KIOS pakte – in de doelpuntrijke tweede helft – snel een voorsprong, maar Sparta wist het gat op maximaal drie verschil te houden. De thuisploeg was in de laatste tien minuten tot tweemaal toe vlakbij een gelijkmaker, maar hij viel niet. Aan de overkant had KIOS meer geluk en bouwde de voorsprong juist uit. Met een fraai schot zette Rick de eindstand op 20-23.

 Sparta knokte hard, maar het was niet genoeg voor winst. De ploeg uit Zwolle wacht nog steeds op de eerste thuisoverwinning. Na zes speelronden staat Sparta gedeeld zesde met vier punten. De volgende wedstrijd is op 10 januari om 19:30 uur in Buitenpost tegen de Flamingo’s. 

Geef de sjaal door: Marius Dam

Wie ben je en wat doe je bij Sparta?
Ik ben Marius Dam, 36 jaar oud en werk bij een klein technisch consultancy bedrijf in Zwolle. Bij Sparta ben ik de aanvoerder van S5 en de voorzitter van de kantinecommissie. Als aanvoerder hou ik mij vooral bezig met het regelen van wissels, en voor zorgen dat alles binnen het team goed verloopt. Als voorzitter van de kantinecommissie hou ik me voornamelijk bezig met het inplannen van vergaderingen, communicatie binnen de vereniging, het overzicht proberen te houden binnen de commissie en als vliegende keep waar nodig is.

Hoe lang ben je al betrokken bij de club? Zijn er ook gezinsleden die actief zijn bij Sparta?
Volgend jaar wordt mijn 10e jaar bij Sparta!

Wat is je mooiste/leukste/grappigste/bijzonderste herinnering aan Sparta?
Al veel meegemaakt bij Sparta, maar ik denk dat ik het mooiste moment vind dat we weer konden spelen na Corona tijd.

Wat vind je leuk aan vrijwilliger zijn?
Ik vind het leuk als ik iets voor anderen kan betekenen en als dingen voor elkaar zijn.

Iets persoonlijks 🙋‍♀️

Wat doe je in het dagelijks leven (werk/studie/hobby’s)?
Doordeweeks werk ik bij een klein technisch consultancy bedrijf. We richten hoofdzakelijk op 2 onderwerpen: het afleiden van golf/wind/stroming condities in gebieden bij de kust en studies in het afleiden van het gedrag van schepen (bijv. een nieuwe klasse cruiseschepen aan een kade). Zelf hou ik voornamelijk bezig met het 2e (gedrag van schepen) en help ik bij projecten en het ontwikkelen van software. Verder game ik en vind ik het leuk om bordspellen te doen 😊.

Waar kunnen we je altijd voor wakker maken?
Een goede chocolademousse.

Heb je een levensmotto of quote die bij jou past?
De maatschappij, dat ben jij!

Hoe ziet jouw perfecte vrije dag eruit?
Uitslapen in de ochtend, langs de markt lekkere dingen halen, eind van de middag een wedstrijdje spelen en s `avonds chillen op de bank.

Wat is de mooiste plek die je ooit hebt bezocht?
Nagasaki, een bijzondere stad met een rijke geschiedenis.

Kiezen maar!

(de voorkeur is dikgedrukt)

  • Wandelen of fietsen? Hoewel ik wandelen ook leuk vind, zou ik zoveel tijd verliezen als ik niet meer kan fietsen.
  • Nooit meer koffie of nooit meer chocolade? Ik kan wel opstaan zonder koffie, maar ik kan niet leven zonder chocolade.
  • Vroeg opstaan of lang uitslapen? Aard van het beestje.
  • Serie kijken of boek lezen? Moet eigenlijk wel iets meer lezen van mijzelf.
  • Zomer of winter? Je hoeft niet zonnebrand te smeren in de winter.
  • Nieuwe plekken ontdekken of teruggaan naar je favoriete plek? Vind het mooi om geïnspireerd te worden door nieuwe plekken en nieuwe mensen.
  • Fanatiek strijden voor de overwinning of meedoen voor de gezelligheid? allebei, maar als ik moet kiezen, dan denk ik fanatiek strijden.

Afsluiting

Aan wie geef jij de sjaal door?
Er werken veel vrijwilligers hard achter de schermen aan wie ik de sjaal wel door wil geven. Maar ik geef de sjaal door aan Robin!

Marius: “Wees geduldig en lief voor elkaar, we willen allemaal het beste maken voor Sparta”

Zwolse overwinning in topsportweekend Heerenveen

Het was een druk sportweekend in Heerenveen, wereldbekerwedstrijden in Thialf, PSV kwam op bezoek in het Abe Lenstra stadion en Sparta speelde in de Hoekstrahal. De echte sportliefhebber had zelfs de mogelijkheid om alle drie de disciplines op zaterdag te bezoeken. Helaas keerden de meeste schaats- en voetballiefhebbers huiswaarts, nu bleef de Hoekstrahal wel erg sfeerloos… Gelukkig trokken de spelers van Sparta zich daar niks van aan en werd er met veel beleving een verdiende overwinning binnengesleept, 21-24.

De eerste overwinning van afgelopen zaterdag was voor Rick. Het was hem gelukt om binnen 10 minuten te douchen, eten klaar te maken, het toilet te bezoeken, spullen te pakken en in de auto te stappen naar het Victorium. Het eerste verlies was ook voor Rick, hij had namelijk binnen 30 seconden van de wedstrijd de scheidsrechter al tegen zich gekeerd.

Vlak voor de start van de wedstrijd kregen we bericht uit noordelijker Friesland dat het tweede helaas gelijk had gespeeld tegen De Wâlden. Mocht je Twan deze week tegenkomen, stel hem dan de volgende vraag. Mag een heer de doorloopbal van een dame blokken? Hij staat voor iedereen klaar om uitgebreid antwoord te geven.

Terug naar de wedstrijd. De thuisploeg begon goed aan de wedstrijd en pakte een snelle 2-0 voorsprong. Lang werd dat verschil niet in stand gehouden en met nog 7 minuten in de eerste helft pakte Sparta de eerste voorsprong van twee punten, 7-9. Ook deze voorsprong verdween als sneeuw voor de zon en de ruststand was dan ook 11-10.

Direct na rust werd de stand gelijkgetrokken. Heerenveen kon nog twee keer pareren, maar daarna was het verzet gebroken. Puntje voor puntje liep Sparta uit onder andere door 2 goals van Ruben en een toverbal van Jeroen, 13-19. Het leek toch nog weer spannend te worden, maar Danique was niet van plan om het zo ver te laten komen. Met haar 3e droge afstandsknal trok ze het verschil toch weer naar vier. Daarna scoorde Rick na zijn tegenstander een ankle-breaker gegeven te hebben en was het slotakkoord voor Kaj die met een buzzerbeater vanaf de middenlijn de eindstand op 21-24 bepaalde.

Een mooie overwinning die naar meer smaakt. Te beginnen aankomende zaterdag tegen KIOS in onze eigen hal. We hopen jullie allemaal daar te zien!

 18:00 Sparta 2 – KIOS 2

19:30 Sparta 1 – KIOS 1

Wedstrijdverslag CSL-Sparta

Afgelopen zaterdag verloor Sparta haar 3e wedstrijd op rij in de Overgangsklasse A. CSL was met 26-23 te sterk voor de Zwolse ploeg.

Na een goede start en een eerste helft met veel doelpunten bleek CSL in de tweede helft toch de bovenliggende partij.

 Vroeg op de zaterdagmiddag speelde Sparta 2 al in Groningen tegen studentenvereniging De Parabool. Het feit dat er tot 5 minuten voor de wedstrijd nog gevolleybald werd in de zaal deerde Sparta 2 niet, de wedstrijd werd met 10-12 gewonnen. De reis door het noorden van Nederland werd vervolgd richting Stiens. Daar werd de selectie verwelkomd door een typische zwembadgeur en temperatuur. Gelukkig bleven de geur en temperatuur hangen in de aankomsthal en ademde de zaal vooral korfbal.

 De wedstrijd begon zoals gezegd goed met een snelle 2-0 voorsprong. Daarna vocht CSL zich direct terug en stond het na 10 minuten in de eerste helft 4-4. Dit was het startsignaal voor beide ploegen om de doelpuntenmotoren eens flink aan te slingeren. Om en om vielen de ballen aan beide kanten en werd er nauwelijks meer gemist, stand bij rust 16-16.

 Na een kortere onderbreking (i.v.m. handbalwedstrijden na afloop) kon Sparta nog 10 minuten mee in het scoringstempo van CSL. Het verschil werd in korte tijd vier, 24-20. Een korte opleving, dankzij goals van Nienke en Kaj, maakte het toch nog even spannend. Helaas was de opleving van korte duur en gooide CSL de wedstrijd definitief in het slot.

 Aankomende zaterdag maakt de selectie weer een reis richting het noorden. Sparta 2 speelt een wedstrijd in Oentsjerk tegen de Wâlden, 17:40. Sparta 1 speelt een stuk dichterbij huis in en tegen Heerenveen, 20:00. We hopen jullie daar te zien!

Save the date: 25 april 2026

Op zaterdag 25 april vieren we groots ons 80-jarig bestaan. Zet deze datum alvast in je agenda en kom samen met huidige en oud-leden deze bijzondere mijlpaal vieren! Help je mee om zoveel mogelijk mensen te bereiken? Stuur deze save the date gerust door naar iedereen die je nog kent van Sparta, zodat we ook al onze oud-leden via via kunnen uitnodigen.

Helden Gezocht ⚡ | Dubbele versterking van de Week

De afgelopen weken hebben zich al een aantal nieuwe helden gemeld en daar zijn we ontzettend blij mee. Tegelijkertijd blijven er elk seizoen taken die we graag beter willen verdelen. Daarom zetten we opnieuw twee openstaande vrijwilligerstaken in de spotlight.

Op onze website vind je bovendien alle openstaande rollen overzichtelijk bij elkaar: www.spartazwolle.nl/vrijwilligers. Zo zie je in één oogopslag waar jij het verschil kunt maken.

Deze week lichten we de volgende twee taken uit: Coördinator Oefenwedstrijden & Coördinator Senioren/Recreanten.

Held gezocht: Coördinator Oefenwedstrijden

Voor de start van elke (deel)competitie worden er oefenwedstrijden georganiseerd. Als Coördinator Oefenwedstrijden ben jij degene die dit proces soepel laat verlopen.

Je stemt met de Technische Zaken (TZ) af wat de wensen zijn en wat er mogelijk is. Vervolgens zoek je contact met omliggende verenigingen en stel je de planning op. Dankzij jouw overzicht en tijdige afstemming weet elk team precies wanneer en waar ze spelen: zo start ieder seizoen goed voorbereid.

🕒 Tijdsbesteding: ongeveer 8 uur in de voorbereiding op een nieuw seizoen
📎 Meer weten? Bekijk de volledige functieomschrijving [hier downloaden].
📧 Interesse of vragen? Mail naar korfbalzaken@spartazwolle.nl

Held gezocht: Coördinator Senioren/Recreanten.

Als Coördinator Senioren/Recreanten ben jij het aanspreekpunt voor alle seniorenteams en voor de recreanten (Recrestars & Trainingsleden).

Je inventariseert wat er leeft, bespreekt dit met TZ en zorgt dat wensen en signalen worden meegenomen in het korfbaltechnisch beleid. Je houdt contact met trainers en aanvoerders gedurende het seizoen, en werkt samen aan de teamindelingen. Ook bij nieuwe aanmeldingen kijk jij naar de beste plek voor ieder lid.

Kortom: jij zorgt ervoor dat onze senioren en recreanten goed begeleid, gehoord en geplaatst worden.

🕒 Tijdsbesteding: gemiddeld 2 uur per week
📎 Meer weten? Bekijk de volledige functieomschrijving [hier downloaden].
📧 Interesse of vragen? Mail naar korfbalzaken@spartazwolle.nl.

Welke van deze 2 taken past bij jou? Of niks voor jou, maar wel graag helpen? Mail dan naar vrijwilligers@spartazwolle.nl

Nieuwe helden

Deze toppers zijn onlangs ingestroomd als vrijwilliger, super!

  • Mariëlle Roelofs neem het wedstrijdsecretariaat over
  • Ruben van Bekkum versterkt ons als voorzitter arbitragecommissie